لوگوی کامرانیز

طراحی ساختمان اداری

طراحی انواع ساختمان اداری با سبک های متفاوت

طراحی ساختمان اداری ملزم به اصول و ضوابطی است که می بایست محل کار با هر فعالیت اداری را سازماندهی کند.در این مقاله به بررسی اصول کلی طراحی ساختمان اداری می پردازیم. نحوه سازماندهی یک ساختمان اداری در چند مورد خلاصه می شود که اهداف اصول طراحی ساختمان اداری به شمار می روند. فضاها و عملکردهای ضروری یک ساختمان اداری شامل: ساختار، طراحی نما ساختمان اداری، متریال های نما، طراحی نورپردازی نما، سیرکولاسیون، دفاتر، ویژگی های رفع نیازهای ارباب رجوع در فضا، و فناوری های نوین می باشد. هر کدام از موارد بالا شامل تعریف های اختصاصی است که در هارمونی یک ساختمان اداری نقش عمده ای ایفا می کنند. بخصوص نوع کاربری اداری ساختمان هم به طراحی اختصاصی نیاز دارد. اینکه در ساختمان اداری شما قرار است یک یا چندین صنف مشغول به کار شوند.
 
دلیل اهمیت طراحی ساختمان اداری

ضرورت طراحی صحیح ساختمان های اداری

از آنجایی که امور دفتری (به واسطه معرفی فنآوری جدید) پیوسته در حال تغییر است ،داشتن شناخت روشن از عملکرد های مورد نیاز به عنوان محرکی قوی، تأثیر عمده ای در سازمان دهی دفاتر و ساختمان های اداری دارد. به همین علت طراحان می توانند با تمام جنبه های مربوط به طراحی ساختمان اداری را با ترفندهای ذهنی و فنی خود تحت تأثیر قرار دهند. ایجاد نظم ، رنگ آمیزی فضا، انتخاب متریال و هارمونی در تمام اضلاع طراحی نمای ساختمان، تأثیر زیادی در بالا بردن کیفیت طراحی ساختمان اداری دارد. هدف از ارتقاء کیفیت طرح جلب رضایت کارفرما در همه زمینه هاست. لذا از شروع تا پایان کار می بایست یک تقارن همکاری بین کارفرما و پیمانکار به عنوان طراح و مجری پروژه صورت گیرد. این پروسه لازمه پیشبرد پروژه بین یک شرکت و طرف مقابل است.

انواع طراحی فضای اداری

دفتر کار باز، فضای کار گروهی، اتاقک کار ، دفتر کار خصوصی، دفتر کاری مشترک ، اتاق گروهی، باجه مطالعه ، سالن کار راحت، جایگاه موقت

طراحی داخلی ساختمان اداری

طراحی داخلی اداری نسبت به نوع عملکرد کاربری و بر اساس ضوابط و اصول طراحی تعیین می گردد. مشاغل ادارات هنری صنعتی،، پزشکی و … دارای فضاسازی و سیرکولاسیون متفاوتی نسبت به هم هستند.

جلوگیری از ورود سر و صدا به دفتر کار

طراحی منطقی و کاربردی

در نظر گرفتن امنیت و سلامت کارمندان

چشم انداز زیبا و الهام بخش

فرم تماس زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم