لوگوی کامرانیز

انجام متره برآورد

ارائه خدمات متره برآورد پروژه ها

کار متره و برآورد پروژه، در مجموعه مهندسی، “مهندس کامرانی” به کمک متخصصین این زمینه صورت می‌گیرد و خدمات متره برآورد پروژه‌ها و ارائه قیمت‌ها در قالب فهرست بها و یا مترمربع زیربنا همراه با ریزمتره و برنامه زمان‌بندی و مطابق با نیاز کارفرما صورت می‌گیرد. همچنین تهیه صورت وضعیت موقت و قطعی ساختمانی و تأسیساتی پیمانکار توسط گروه مهندسی، تهیه صورت جلسات و سایر بحث‌های مربوطه در این مجموعه انجام شده و کارفرمایان ما، از پشتیبانی ویژه ما برخواردار خواهند بود.

دلیل اهمیت متره و برآورد

نقش متره برآورد در پروژه

به‌ منظور تخمین مقدار مصالح مورد نیاز و برآورد هزینه انجام عملیات اجرایی با استفاده از نقشه‌های مصوب و دفترچه فهرست‌بها محاسبات انجام می‌شود که به آن متره برآورد گفته می‌شود. متره برآورد عامل مهمی در تصمیم‌گیری اجرا و یا عدم اجرای هر پروژه عمرانی است. در ابتدای هر پروژه‌ای دو مسئله بسیار با اهمیت هست برای مجریان و کارفرمایان:

 1. مقدار مصالح مورد نیاز در طول پروژه چقدر است تا با توجه به برنامه زمان‌بندی نسبت به تهیه آن‌ها یا سفارش مصالح اقدام نمایند؟
 2. هزینه مالی پروژه در صورت اجراشدن به چه میزان خواهد بود؟

در متره و برآورد دو هدف اساسی دنبال می‌شود :

 1. تعیین مقادیر مصالح مصرفی، نیروی انسانی با توجه به نوع تخصص، تعداد و ماشین‌آلات با توجه به نوع تعداد و مدت نیاز به آن در طول پروژه.
 2. تعیین قیمت ریالی یا ارزی پروژه که معمولاً در دو مرحله انجام می‌گردد:
 • قبل از اجرای پروژه برای تعیین و پیش‌بینی بودجه جهت اجرا
 • در مرحله اجرای پروژه که معمولاً در قالب صورت‌وضعیت مطرح هست.

خدمات ما در حوزه متره برآورد

بررسی نقشه و مشاوره

بررسی نقشه های سازه، معماری و تاسیسات مکانیکی و برقی، مشاوره تخصصی تهیه مصالح و اکیپ های اجرایی

ارائه ریز متره و برآورد

ارائه ریز متره با جزئیات دقیق، ارائه متره برآورد کلی مصالح، ارائه برآورد کلی خدمات اجرایی، ارائه برآورد ریالی پروژه براساس قیمت روز مصالح و خدمات

آنالیز بها و پیشنهاد قیمت

مشاوره حقوقی عقد قرارداد

مدیریت دعاوی و کلیم کردن

تهیه و تنظیم لایحه تاخیرات

روند و مراحل تهیه متره برآورد

 1. بررسی نقشه و مشخصات فنی 
 2. تهیه ریزمتره بر اساس نقشه‌های ابلاغی و مشخصات فنی
 3. ریالی نمودن احجام متره شده
 4. ارائه پیشنویس ها و ضمائم متره برآورد
 5. اعمال اصلاحات و نظرات کارفرما
 6. تکمیل و تحویل پروژه
مراحل انجام متره و برآورد

هزینه متره و برآورد

هزینه اعلامی در جدول زیر به صورت تقریبی بوده و بدون شک هر پروژه به فراخور شرایط پروژه هزینه متناسب با خود را خواهد داشت.

به جهت اطلاع از قیمت دقیق نیاز است که جزئیات پروژه به دقت بررسی گردد.

دریافت قیمت
ارسال فایل‌ها
تماس با ما

مشاوره رایگان متره و برآورد

جهت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل و ارسال نمایید تا کارشناسان ما با شما در کوتاه ترین زمان تماس بگیرند.

  روش های انجام متره برآورد قیمت با استفاده از فهرست بها

  برای بدست آوردن مقادیر مصالح و نیروی انسانی در یک پروژه به دو طریق می‌توان عمل نمود.

  1) متره باز

  در متره باز مقادیر مصالح و نیروی انسانی لازم به‌صورت تفکیک‌شده محاسبه می‌گردد بدین طریق که از روی نقشه‌های اجرائی یا کار ساخته‌شده محاسبه می نمائی‌ام که مثلاً در کار چه مقدار شن، ماسه، سیمان… و همچنین چند روز نیروی انسانی و دستگاه ابزاری به چه تعداد و روز لازم هست این اطلاعات در جداول مربوطه وارد و با جمع این مقادیر مقدار کل مصالح و نیروی انسانی محاسبه می‌گردد.

  نکته مهم: متره برآورد کردن میزان نیروی انسانی و ماشین‌آلات مبنای تئوری و محاسبه خاصی نداشته بلکه فقط از روی تجربه در کارگاهی مختلف محاسبه و مورداستفاده قرار می‌گیرد.

  2) متره بسته

  متره بسته مقادیر بصورت مجموعه‌ای که از طرف یک دستگاه ذی‌صلاح مشخص و ارائه می‌گردد محاسبه می‌شود و در جداول مربوطه وارد می‌گردد.در ایران این مجموعه‌ها به‌وسیله سازمان مدیریت برنامه‌ریزی در دفترچه‌هایی به نام فهرست‌بها در اختیار گذاشته می‌شود. این دفترچه‌ها بهای اجرای کامل مشخص‌شده است در این طریقه با توجه به واحدهای لازم نسبت به نوع مصالح و نیروی انسانی به‌کاررفته در فهرست‌بها مقادیر از روی نقشه‌های اجرایی یا کار ساخته‌شده استخراج و در جداول مربوطه وارد نموده بدین ترتیب مقادیر مصالح و نیروی انسانی به‌صورت متره بسته به دست خواهد آمد.

  به همین منظور گروه مهندسین ما آمادگی دارند برآورد قیمت براساس فهرست بها را توسط کارشناسان خبره با بالا ترین کیفیت در سه رشته ابنیه و تاسیسات برقی و تاسیسات مکانیکی و در حداقل زمان تهیه و در اختیارکارفرماهای محترم  قرار دهد.

  پاسخ به سوالات شما

  در ابتدا پش از بررسی پروژه متره برآورد و به توافق رسیدن قیمت، میزان 50% از هزینه نهایی به عنوان پیش پرداخت از طرف مشتری واریز خواهد شد، در زمان اتمام کار مابقی مبلغ دریافت خواهد شد.

  علاوه بر آنکه شما به منطور دریافت فایل می توانید در محل شرکت حضور پیدا کرده و پس از بررسی فایل آن را تحویل بگیرید، در ادامه نیز به مدت یک هفته زمان در نظر گرفته شده تا اصلاحات خود را در رابطه با فایل مورد نظر اعلام کنید.

  بدون شک بله ، تا زمان نهایی شدن و دریافت یک پروژه بی نقص اصلاحات توسط مجوعه انجام خواهد پذیرفت

  تمامی موارد پروژه متره های بازار توسط مجموعه کامرانی قابل انجام است. از متره معماری و سازه گرفته تا متره برق و تاسیسات. همچنین متره پروژه های صنعتی

  مقالات آموزشی متره برآورد
  محاسبه بتن فونداسیون
  محاسبه بتن فونداسیون

  یکی از مباحث بسیار مهم در ساختمان ها مربوط به محاسبه حجم بتن می باشد. در قسمت های مختلف سازه باید مقدار معینی از بتن

  metre
  نرم افزار متره برآورد

  نرم افزار متره و برآورد : معرفی ۶ برنامه پرکاربرد برای مترورها ! نرم افزار متره و برآورد همان چیزی است که هر پروژه ساختمانی

  متره و برآورد چیست؟
  متره و برآورد چیست؟

  متره عبارتست از محاسبه و اندازه گیری مقادیر مصالح مورد نیاز برای اجرای یک پروژه یا محاسبه مقادیر مصالح به کار رفته و مصرف شده

  overhead coefficient and overhead cost
  ضریب بالاسری و هزینه بالاسری

  اگر برآورد یا صورت وضعیت پروژه های عمرانی را بررسی کرده باشید ، احتمالا عبارت  ” ضریب بالاسری و هزینه بالاسری ” را شنیده اید.