لوگوی کامرانیز

نقشه کشی ساختمان​

نقشه کشی سازه ، معماری و تاسیسات

ما در شرکت مهندسی کامرانی همکارانی داریم که به موضوع نقشه کشی ساختمان و از اون مهمتر اصول و ضوابط طراحی ساختمان مسلط هستن. شناخت ضوابط مهم طراحی در شهرهای مختلف میتونه علاوه بر جلوتر انداختن مراحل کاری شما باعث بشه تا متراژ بهینه تری رو از سازه مورد نظر استخراج کنید.

خدمات نقشه کشی ساختمان

دفتر نقشه کشی ساختمان کامرانی

نقشه برداری و نقشه کشی ساختمان یکی از خدمات ویژه شرکت مهندسی کامرانی می‌باشد، برای شروع یک پروژه ساختمانی ب صورت شخصی و یا با در نظر گرفتن قوانین مشارکت در ساخت و اقدام برای شراکت، ابتدا نیاز به طراحی نقشه ساختمان به شکلی بهینه است. مجموعه مهندسی کامرانی از ابتها تا انتهای فرآیند نقشه کشی ساختمان، همراه مشتریان خواهد بود. تشریح ضوابط طراحی، اصلاحات بر اساس سلیقه مشتری، اصلاحات نظام مهندسی و شهرداری، بهینه سازی نقشه های ساختمانی و توضیحات اجرایی همراه نقشه ها

“مجموعه کامرانی فرآیند طراحی و ترسیم نقشه ها را انجام می دهد.”

خدمات شرکت در حوزه نقشه کشی

تخصص ، تجربه ، تحصیلات عالیه

سه اصل مهم و اساسی که قدرت بخش عملکرد مجموعه مهندسی کامرانی است.

نقشه برداری از شرایط موجود

طراحی و نقشه‌کشی 2D و 3D

طراحی و ترسیم پلان معماری

طراحی و ترسیم نقشه سازه

تهیه نقشه برق و تاسیسات

طراحی و ترسیم نمای ساختمان

فرایند کار نقشه کشی​ ساختمان

مراحل انجام نقشه کشی ساختمان

 1. فرآیند خدمات مهندسی بدین شکل است که در ابتدا جلسه ای به منظور ایجاد هماهنگی با سلیقه مشتریان برگزار خواهد شد.
 2. در ادامه نقشه های اولیه معماری طراحی شده و به اطلاع مشتریان خواهد رسید تا جهت انجام اصلاحات اولیه اقدام گردد.
 3. سپس محاسبات سازه و در ادامه نقشه تاسیسات برق و نقشه تاسیسات مکانیک توسط مهندسین مربوطه محاسبه و ترسیم خواهد شد.
 4. البته جهت ارائه نقشه مناسب عوامل مختلفی از قبیل ضوابط شهرسازی و شهرداری ها، مقررات ملی ساختمان، استاندار های بین المللی، کاربری ملک و ضوابط نظام مهندسی نیز در نظر گرفته خواهد شد.

تعرفه نقشه کشی ساختمان

“تعرفه نقشه کشی ساختمان” بر اساس ابعاد، طبقات، مساحت ساخت و خواسته کارفرما نسبت به پروژه تعیین می گردد. جهت استعلام قیمت شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم مشاوره و استعلام نقشه کشی

جهت دریافت استعلام لازم در رابطه با نقشه کشی ساختمان و دریافت مشاوره فرم زیر را تکمیل نموده و ارسال نمایید.

  انواع نقشه های ارائه شده برای تاسیسات

  انجام نقشه کشی تاسیسات و برق

  سیم کشی برق، مدارهای پریزها، مدار دوربین مدار بسته، چاه ارت، تابلو برق، رایزر، داکت، لوله کشی آب سرد و گرم و فاضلاب و گاز، مکانیک، موتورخانه، گرمایشی و سرمایشی، فن کوئل، اگزاست، کانال کولر، چیلر، پکیج، آتش نشانی، اعلام و اطفاء حریق

  انجام نقشه کشی صنعتی

  برق و مکانیک صنعتی، قطعات، ماشین آلات، دستگاه ها، تأسیسات، تجهیزات، نقشه ثبت اختراع، انفجاری، قالب، برش، سه نما، مداری، دیاگرامی، مهندسی معکوس

   انواع نقشه طراحی ساختمان
  نقشه کشی خانه ویلایی

  نقشه کشی خانه ویلایی

  یکی از نکات بسیار مهم پیش‌ از طراحی نقشه برای یک ساختمان مسکونی، در نظر گرفتن نوع زمین و متراژ آن است. در حالت کلی می‌توان گفت در صورتی‌ که معماران، قصد داشته باشند به طراحی یک ساختمان دست بزنند لازم است قبل‌ از هر چیز، سلایق و درخواست‌های مشتری را در نظر بگیرند و از نقشه‌ های آماده و یا آلبومی برای طراحی سازه مورد نظر، استفاده نکنند.

  توجه به این عامل باعث می‌شود تا طرح و نقشه به وجود آمده، موجب راحتی و آسایش کارفرما در مجتمع و یا ساختمان ساخته‌ شده گردد. به‌ طور کلی می‌توان گفت طراحی نقشه برای یک سازه، یکی از مهم‌ترین بخش ها در ساخت و طراحی ویلا به شمار می‌رود.

  در چنین مواقعی هم‌ چنین لازم است طراحی پلان وخانه ویلایی به‌ نحوی انجام گیرد که پلان‌ ها با نقشه ساختمان، بیشترین میزان هماهنگی را داشته باشند.

  سوالات متداول نقشه کشی ساختمان

  این هزینه کاملا متغییر است، بسته به عوامل تاثیرگذار بر بر طراحی نقشه ساختمان و خواسته های مشتری به صورت پروژه ای اعلام گردد.

  واریز هزینه را پس از مشاهده نقشه های تکمیل شده در محل دفتر و تایید آنها می توانید که انجام دهید.

  پس از اتمام نقشه کشی ساختمان تمامی فایلهای مربوطه آماده ارائه خواهد بود، در صورت تمایل کارفرمایان گرامی می توانند درخواست پرینت نقشه های ترسیم شده و ارسال آنها را با پرداخت هزینه جداگانه داشته باشند.

  بله ، مشتریان گرامی به منظور تبادل نظر و دریافت پروژه خود می توانند در محل شرکت نقشه کشی ساختمان حضور به عمل آورند.