لوگوی کامرانیز

اجرای سازه LSF

اجرای صفر تا صد سازه‌های سبک ال اس اف

طراحی ویلا با ال اس اف یکی از سیستم های نوین ساختمانی است که برای اجرای ساختمان های با طبقات محدود که معمولا تا ۵ طبقه می باشد، استفاده می شود. ساخت ویلا به روش lsf از سیستم های مورد تایید مهندسان عمران در کشورهای توسعه یافته و مدرن می باشد.

ضرورت استفاده از سازه ال اس اف

مزایای سازه lsf

در صورت وقوع زلزله ، یکی از روشهای کارآمد استفاده از سیستمهای سبک وزن (LSF) است. در این زمان ، وزن کم و تعداد زیادی تحمل کننده بار می توانند سطح انرژی زلزله ورودی را کاهش دهند ساختار در جوامع مدرن که سرعت و بهره وری در هر زمینه تعیین کننده است ، استفاده از روشهای سریع و بهینه مانند سیستمهای LSF در صنعت ساختمان اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

به عبارت دیگر،به منظور تقویت سازه ها در برابر زلزله ، روش های مختلفی استفاده شده است. به دلیل لرزه خیزی از منطقه ای که ایران در آن واقع شده است و خطر لرزه ای بالایی دارد ، باید تلاش شود تا عملکرد آن را رهبری کنند تا ساختارها به سمت حداقل خسارات جانی و مالی برود.

یکی از روشهای جدید و قابل استفاده برای بهبود لرزه زمین رفتار سازه ها استفاده از LSF است. اصل کار سازه های پیاده سازی شده با سیستم LSF بر این اساس است.

طراحی و محاسبات سازه lsf

اجرای سازه lsf

ارائه ی تمامی مواد، نیروی کار، تجهیزات و خدمات.

عقد قرارداد و تجارت همراه با پیمانکاران متخصص مختلف.

حصول اطمینان از محل پروژه امن و مطمئن.​

ثبت دقیق گزارشات.

اجرای سازه ال اس اف

مراحل اجرای سازه ال اس اف lsf

در اجرای این سازه ها،بخش عمده ی کار(حدود ۶۰_۷۰درصد) به طراحی و تولید مربوط می شود که بصورت تمام اتوماتیک و بدون دخالت دست در کارخانه انجام می پذیرد،۳۰ الی ۴۰ درصد باقی مانده کار که مربوط به بخش اجرایی است به عوامل مختلفی بستگی دارد از قبیل:

 1. دانش وتکنولوژی شرکت مجری
 2. آشنایی کامل با استانداردها و الزامات اجرایی مربوطه
 3. تجربیات شرکت مجری
 4. داشتن مهندسین کارآزموده و متخصص و کارگران مجرب و آموزش دیده
 5. شناخت درست مجری نسبت به مصالح و متریال مدرن در کار
 6. استفاده از ابزار و ماشین آلات مخصوص و …

قیمت سازه LSF

این یک اشتباه بزرگ و فاحش است که بگوییم هزینه ساخت اسکلت بتنی یا فلزی در یک ساختمان کمتر از هزینه ی سازه سبک ال اس اف است. در یک برآورد مهندسی جهت اجراي اصولی کار برابر آيين نامه مربوط به مبحث بتن و فولاد و دستورالعمل های اجرايی، به طور معمول هزینه ی ساخت اسکلت بتنی یا فولادی ساختمان با شرايط مشابه نسبت به سازه سبک ال اس اف اگر حدود 10 درصد بيشتر نباشد کمتر از آن نخواهد بود.

فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

  عمر سازه ال اس اف

  عمر مفید هر سازه ای در دنیا به کیفیت مواد سازنده ای آن بستگی دارد. برای افزایش عمر سازه lsf از طرق مختلف می توان اقدام نمود. روش هایی مثل دیوار برشی و دهانه های پیوندی که بسیار رایج هستند.

  طول عمر سازه lsf بر اساس آزمایشات و بررسی های انجام شده در برابر لرزش های زلزله با مقاومت چشمگیر گزارش شده است. به راحتی می توان این سازه ها را جایگزین مطلوبی برای سی اف اس دانست، زیرا نسبت به آن هم دوام و عمر طولانی تر دارد و هم قیمت مقرون به صرفه تری ارائه می دهد.

  هنگام زلزله وقتی به نقطه ای از ساختمان فشار وارد می شود سازه های ال اس اف با ساختاری که دارند این فشار را در تمام قسمت ها ساختمان پخش می کنند و باعث کاهش تنش و لرزش می شوند.

  با قرار دادن اتصالات ساپورت پیش ساخته یا مدولار به حالت مورب انرژی در کل ساختمان به طور یکنواخت پخش می شود و این یکی از تکنیک هایی است که در سازه های ال اس اف باعث طولانی شدن عمر آن ها می شود.

   
  عمر سازه ال اس اف
  مقالات مرتبط
  شرکت مهندسی
  شرکت مهندسی ساختمان

  صنعت ساخت و ساز در ایران به عنوان یکی از حوزه‌های حیاتی و پربازده اقتصادی مطرح است و نیازمندی‌های روزافزون در این زمینه احساس می‌شود.

  انواع خاک های متداول در گودبرداری شهری
  انواع خاک در گودبرداری شهری

  با توجه به تنوع انواع خاک در آب و هوا اقلیم مختلف، شناخت نوع خاک در گودبرداری شهری از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا افزایش