سبد خرید

محاسبه هزینه بازسازی خانه در سال 1401

محاسبه هزینه بازسازی خانه در سال 1401

اگر قصد بازسازی خانه خود را دارید اولین سوالی که برایتان پیش خواهد آمد هزینه‌های این کار خواهد بود، برآورد هزینه بازسازی خانه همواره از دغدغه های اصلی مالکان ساختمان است، برای برآورد یک پروژه ساختمانی نیاز به دانش فنی و تجریه کافی از هزینه های آشکار و پنهان عملیات ساختمانی است، اما با خواندن این مقاله می توانید ظرف مدت کوتاه تا حدودی هزینه بازسازی ساختمان خود را برآورد کنید.

تفاوت و قیمت بازسازی و نوسازی

به تمام اموری که موجب استحکام ساختمان می‌شود و عمر مفید ساختمان را زیاد می‌کند بازسازی می‌گویند.
اصولا بازسازی به دو دلیل انجام می‌گیرد:
دلیل اول تعمیرات کلی خانه و دلیل دوم تعمیرات اساسی خانه با توجه به این موضوعات فعالیت‌هایی مثل تعمیر تاسیسات، تغییرات مربوط به نما و نقشه داخلی زیر مجموعه بازسازی قرار می‌گیرند.

مجموعه عملیاتی که موجب نو کردن ساختارهای پیشین ساختمان شود و تغییراتی در نقشه را ایجاد نکند نوسازی نامیده می‌شود. همانطور که مشخص است نوسازی از بازسازی کم هزینه‌تر است. هزینه بازسازی ساختمان دارای ریز جزییات بیشتری است و زمان بیشتری میبرد تا ساختمان شما بازسازی شود.

مطلب پیشنهادی: طراحی نقشه ساختمان

هزینه بازسازی خانه کلنگی تفاوتی دارد ؟

در بازسازی خانه کلنگی بدلیل فرسوده بودن بافت تمامی خانه و نیاز به نوسازی کامل خانه کلنگی ، پروسه بازسازی باید توسط شرکت بازسازی ساختمان صورت گیرد چرا که بدلیل فرسودگی بافت ، هر اشتباهی در تخریب و بازسازی خانه کلنگی میتواند خطرات جانی و مالی زیادی بوجود آورد .

به همین علت است که توصیه میکنیم پروژه بازسازی خانه کلنگی را به تیم تخریب و بازسازی کامرانبز بسپارید تا با ارامش خاطر و کمترین هزینه بازسازی ساختمان در سال 1401 ، خانه ای مدرن و جدید داشته باشید.

به صورت کلی پروسه بازسازی ساختمان و خانه‌های کلنگی شامل چندین مرحله کلی میباشد که در پایین به آن اشاره میکنیم:

  • دریافت مجوز های لازم بازسازی از شهرداری مربوطه
  • بازدید تیم طراحی و اجرا بازسازی از محل پروژه
  • جلسات مشاوره شرکت بازسازی و کارفرما جهت دانستن خواسته های مالک
  • طراحی داخلی خانه و ارائه طرح های سه بعدی به کارفرما
  • تائید نقشه ها و طراحی ها توسط کارفرما
  • برآورد هزینه بازسازی ساختمان و ارائه لیست تعرفه ها
  • تعیین زمانبندی پروژه
  • شروع تخریب و بازسازی ساختمان

مطلب پیشنهادی: نقشه ازبیلت 

نحوه محاسبه قیمت بازسازی خانه در سال 1401

به صورت کلی، 2 روش برای محاسبه هزینه‌های بازسازی وجود دارد:

محاسبه قیمت بازسازی به صورت متری: در این روش هزینه بازسازی هر متر مربع ساختمان تعیین می‌شود، اما باز هم موارد زیادی می‌تواند روی کاهش و افزایش آن تاثیر داشته باشد و مبلغ پیشنهادی یک میزان تقریبی است، در بخش بعد بیشتر به این موارد می ‌پردازیم.

محاسبه قیمت به صورت کلی: این روش که روشی مناسب‌تر برای متخصصین و مشتری است، به این صورت است که پس از صحبت و بررسی محل مورد نظر و بر اساس نوع و میزان خدمات مورد نیاز، قیمت پیشنهادی از طرف متخصص تعیین و به مشتری منتقل می‌شود. در این روش، تعداد روزهای مورد نیاز برای اتمام خدمات مشخص می‌شود و دستمزد 1 روز کاری را تعیین و در نظر می‌گیرند.

محاسبه هزینه بازسازی خانه در سال 1401

عوامل موثر بر هزینه بازسازی خانه

در بحث عوامل موثر بر هزینه‌های مربوط به بازسازی آپارتمان، منزل ویلایی و… می‌توان بخش‌های مختلف خانه را به 2 قسمت تقسیم کرد:

اتاق‌های مرطوب : ( مانند حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه) همان‌طور که حدس می‌زنید، هزینه بازسازی اتاق‌های مرطوب از اتاق‌های خشک بیشتر تمام می‌شود؛ فرقی هم ندارد درباره بازسازی خانه‌های کلنگی صحبت می‌کنیم یا نوساز و ویلایی!

اتاق‌های خشک : (مانند اتاق‌های خواب، پذیرایی، نشیمن و غیره : اتاق‌های خشک معمولا کارشان با رنگ‌آمیزی و تعویض کفپوش راه می‌افتد. اما اتاق‌های مرطوب (علاوه بر تمام اینها) کارهای تاسیساتی بیشتری را می‌طلبند؛ و ممکن است که نیاز به تعمیرات اساسی هم داشته باشند.

هزینه خرید اقلام و متریال اولیه : (که از معمولی یا درجه یک متغیرند و یکی از موارد بسیار مهم در تعیین بودجه مورد نیاز شما است.

هزینه اجرا و نصب : علاوه بر این مورد هزینه‌های تخریب + حمل و نقل ضایعات هم در صورت نیاز اضافه می‌شود.:

به طور کلی، یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت بازسازی بخش‌های مختلف ساختمان، همان نوع و جنس متریال مصرفی و اولیه است، شما با در نظر گرفتن این مورد، می‌توانید هزینه ها را به راحتی کاهش دهید.

اگر حمام و سرویس بهداشتی‌تان یکی است، تبریک می‌گوییم. شما از همین ابتدا چندین قدم در صرفه‌جویی هزینه‌ها پیش رفته‌اید!

پروژه‌های بازسازی حمام و سرویس بهداشتی بازه قیمتی بسیار وسیعی دارند. نوع متریالی که برای کفپوش و دیوارپوش انتخاب می‌کنید، سینک و احیانا کمد آن، نورپردازی، شیرآلات و … همه روی هزینه بازسازی منزل قدیمی و نوساز موثر هستند.

مطلب پیشنهادی: تفاوت قیمت خانه بازسازی شده و نوساز

البته در این میان گزینه‌های اساسی و لوکس‌تری هم دارید، از جمله اضافه کردن وان و حوله خشک کن، تغییر توالت ایرانی به فرنگی، یا تعویض توالت فرنگی به یک مدل مدرن‌تر (مثلا نمونه‌های جمع‌وجور توکار)، که تمامی این موارد باید در ابتدا گفته و بررسی شود.

در کنار حمام و سرویس بهداشتی، هزینه های مربوط به آشپزخانه به شدت برای کارفرماها مهم است. اینطور بگوییم: خیلی‌ها منظورشان از هزینه بازسازی خانه قدیمی، قیمت بازسازی آشپزخانه و سرویس بهداشتی است.

به خاطر اینکه گزینه‌های بازسازی در این بخش متعدد است، تیم‌های بازسازی پروژه‌های خود را در قالب پکیج‌هایی به مشتریان ارائه می‌دهند، مثلا:

بازسازی کوچک: شامل ارتقای روشنایی، شیرآلات، رنگ‌آمیزی، نصب بک‌اسپلش اقتصادی (یا همان کاشی بین کابینتی) و خراب کردن دیوارهای غیر باربر.
بازسازی میان‌رده: شامل تعویض شیرآلات، کفسازی، نصب بک‌اسپلش، نصب کابینت و سنگ روی کابینت با قیمت مناسب.
بازسازی سطح بالا: طراحی و اجرای کابینت‌های سفارشی، نصب کانتر یا پیشخوان‌های سنگی یا گرانیتی، نصب جزیره، نورپردازی سقفی، کفسازی و تعویض سینک ظرفشویی.

هنگام نوسازی یا بازسازی بخش هایی از آشپزخانه، باید به سه مورد بیشتر از هرچیز دیگری توجه کنید: کابینت‌ها، سنگ روی کابینت و کفپوش. اینها با انواع متریال اقتصادی تا لوکس قابل اجرا هستند، و می‌توانند هزینه بازسازی کامل خانه را به‌طور قابل توجهی جابه‌جا کنند.

بخشی از هزینه های بازسازی خانه را هم می‌توان به این بخش‌ها اختصاص داد. هزینه‌های مربوط به بازسازی این بخش‌ها به نسبت اقتصادی‌تر است (مخصوصا اگر خودتان بخواهید آن را انجام دهید) و چون فضای زیادی از خانه را تشکیل می‌دهند، تغییرشان به شدت به چشم می‌آید.

البته در نشیمن و پذیرایی می‌توان متغیرهای زیادی را در نظر گرفت، شاید شما فقط بخواهید رنگ دیوارها و مبلمان‌تان را عوض کنید؛ شاید هم قصد داشته باشید پنجره‌ها، کلیدها و پریزها، کفپوش و … را هم به‌روز کنید. یکی از مواردی که می‌تواند قیمت نهایی بازسازی این بخش را به طور خاص بالا ببرد. نصب شومینه است.

اینجا هم هزینه بازسازی ساختمان می‌تواند موارد به نسبت لوکس‌تری را شامل شود، از جمله نصب سیستم‌های هوشمند یا نصب سنگ آنتیک برای پشت تلویزیون اما می‌توانید قیمت آنها را رایگان از متخصصان فعال در «کامرانیز» استعلام کنید.

بد نیست اتاق‌های خواب و مهمان هم سهمی در پروژه شما داشته باشند؛ مخصوصا اگر به دنبال برآورد قیمت بازسازی خانه های کلنگی اینجا را پیدا کرده باشید.

هزینه بازسازی خانه در سال ۱۴۰۱ برای اتاق‌ها کم‌وبیش مانند پذیرایی و نشیمن است. البته می‌توان مبلغ نهایی را باز هم کاهش داد. در بیشتر مواقع، این اتاق‌ها فقط رنگ‌آمیزی جدید، کمد دیواری جادار و نورپردازی بهتری احتیاج دارند.

کلام آخر

در این مقاله در ارتباط با هزینه بازسازی خانه در سال 1401 اشاره شد.
باید در نظر داشته باشید که بازسازی یک امر سلیقه ای است و هرکس می تواند مطابق با خواسته و توان مالی خود، هر قیمتی را برای بازسازی خانه خود در نظر بگیرد. بنابراین سقف خاصی نمی توانیم برای بازسازی در نظر بگیریم. برای اطلاع دقیق تر از هزینه بازسازی خانه با توجه به ایده ها و خواسته های دلخواه خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید