لوگوی کامرانیز

اجرای رابیتس

رابیتس کاری سقف و نما

مجموعه کامرانیز یکی از شرکت‌های معتبر و متخصص در حوزه ساختمان و سازه‌های فلزی است که به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان توری فولادی در ایران شناخته می‌شود. این شرکت با بهره‌گیری از تجربه و دانش فنی متخصصان خود، در زمینه اجرای رابیتس فعالیت می‌کند. با به کارگیری بهترین متریال‌های اولیه و از پیش برنامه‌ریزی دقیق، مجموعه کامرانیز می‌تواند این خدمات را با کیفیت بالا و به بهترین شکل ارائه دهد. این شرکت با بهره‌گیری از مهندسان و تیم‌های مجرب و با داشتن تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا، به مشتریان خود خدماتی را ارائه می‌دهد که همچنین با نظارت و کنترل کیفیت بسیار دقیق، اطمینان می‌دهد که پروژه‌های اجرا شده به بهترین شکل ممکن انجام شود.

کاربرد رابیتس

رابیتس چیست؟

به طور کلی رابیتس‌ها ورق‌های مشبک تولید شده از ورق‌های گالوانیزه گرم با ضخامت ۰،۲۵ تا ۰،۵ هستند. کارایی اصلی رابیتس‌ها در صنعت ساختمان‌سازی و جهت بهینه‌سازی پیوستگی سطوح متنوع همچون سقف و دیوارها است. از دیگر کاربردهای مهم رابیتس‌ها، ایجاد بستری جهت نصب تاسیسات می‌باشد. شایان ذکر است رابیتس به دلیل اینکه به عنوان پایه کار مورد استفاده قرار می‌گیرد، هیچگاه قابل رویت نیست.

خدمات ما

اجرای انواع رابیتس

رابیتس کاری سقف و نما

استفاده از بهترین مصالح
استفاده از بهترین ابزارآلات
کارشناسان حرفه‌ای و با تجربه

بهترین قیمت بازار

فرم تماس زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

  مزایا و معایب اجرای رابیتس کاری

  مزایای اجرای رابیتس کاری

  • ایجاد استحکام نسبی به شرط رعایت اصول مهندسی و جوشکاری مناسب
  • سرعت اجرای مطلوب
  • اجرای آسان و شکل‌پذیری مناسب (نه مطلوب)
  • برای اجرا نیاز به نیروی متخصص ندارد
  • در دسترس است و به آسانی تهیه می‌شود
  • می‌توان روی رابیتس طرح‌های مختلف و مد نظر مشتری را پیاده کرد

  معایب اجرای رابیتس کاری

  • وزن سنگین سازه
  • در صورت استفاده از ملات گچ لازم است که لایه گچ ضخیم باشد و برای نازک کاری گچ زیاد مصرف می‌شود.
  • دستمزد زیاد جهت گچ کاری
  • به دلیل استفاده از گچ برای انواع آب و هوا مناسب نیست.
  • در اثر اختلاف انبساط حرارتی ناشی از این محصول فولادی و یا نوسان‎‌های به وجود آمده از لرزش ساختمان، در پوشش نهایی به خصوص گچ ترک ایجاد می‌شود.
  • بروز خوردگی در بخش‌های شاسی‌کشی خصوصا در محل‌های جوش در نقاط مرطوب و فضای باز در طولانی مدت
  • عدم امکان طرح‌پذیری مناسب توسط محدودیت فضای گچ‌کاری
  • عدم وجود خاصیت آکوستیک و ضد صدا

  قیمت رابیتس کاری نما سقف ساختمان

  صفر تا صد رابیتس کاری در شهرهای مختلف کشور داراس قیمت ها گوناگون است. قیمت رابیتس در شهر گرگان از مرحله طراحی و اجرا به طور متوسط متر مربعی ۹۰ هزار تومان هزینه در بر دارد. این قیمت برای رابیتس کاری (سقف آشپزخانه، پذیرایی، اتاق، سالن و …) می باشد.

  عملیات اجرای رابیتس برای این بخش شامل طراحی و ساخت و نصب طرح مورد نظر به علاوه اندود کاری گچ و نقاشی می باشد. برای نمای ساختمان اجرت رابیتس کاری با احتساب دستمزد سنگ کار در حدود ۲۰% بیشتر تخمین زده می شود. این مبلغ برای نما شامل مواد اولیه و متریال های مصرفی در نما نمی شود.

  در کلان شهرهایی هم چون تهران، مشهد و تبریز هزینه های رابیتس کاری به دلیل بیشتر بودن اجرت و دستمزد استادکاران گرانتر تمام خواهد شد. هزینه های ایاب و ذهاب نیز در کلان شهرها بیشتر است که بی تاثیر در افزایش دستمزد استادکاران نیست.

  برای کاهش هزینه راه حل هایی وجود دارد تا بتوان قیمت تمام شده اجرای یک سقف کاذب با رابیتس را کاهش داد. یکی از این راه حل ها انتخاب رابیتس گالوانیزه با وزن مناسب می باشد.

  قیمت رابیتس کاری نما سقف ساختمان

  مراحل اجرای رابیتس کاری نما و سقف ساختمان

  نصب میلگردهای آویز

  میلگردهای آویز را یا از قبل داخل سقف دفن می کنند یا در زمان اجرای سقف رابیتس آنها را به تیرهای آهن جوش می دهند.این میلگردها بار اصلی سقف کاذب رابیتس را تحمل میکنند.اگر میلگردهای آویز از قبل در سقف جایگذاری شوند، با دقت و با توجه به طرح رابیتس در محل های مورد نظر مدفون یا در واقع نصب میشوند؛ به شکلی که در زمان رابیتس بندی مقداری از آنها بیرون بوده تا بتوان رابیتس را روی آنها نصب کرد.
  در مرحله بعدی این میلگردها را خم کرده و میلگردهای بعدی را به آنها جوش می دهند. فاصله میلگردهای آویز از یکدیگر نیز اهمیت دارد و نباید از 60 سانتی متر بیشتر باشد. برای سقف های سنگین و یا با طرح ویژه این فاصله را 30 سانتی متر در نظر می گیرند.

  نصب رابیتس

  جهت نصب رابیتس آن را بر روی میلگردهای قرار داده و جوش میدهند. جنس رابیتس فولادی ست در برابر جوشکاری مقاوم بوده و آسیب نمی بیند. رابیتس دارای تعدادی ستون است که به پل معروف بوده و در ایران در دو نوع 9 پل و 13 پل تولید میشود. جهت پیشگیری از شکم دادن گچ بهتر است از رابیتس با تعداد پل های بیشتر با وزن سنگین تر استفاده کرد.
  اگر تمایل به جوشکاری نداشته باشید، می توانید مفتول رابیتس بندی را برای اتصال رابیتس به میلگردهای آویز در مرحله اول بکار ببرید.
  مفتول رابیتس بندی برای اتصال رابیتس به زیرسازی کمک میکند. رابیتس ها تنوع زیادی دارند و برای اینکه سقف شما به درستی اجرا شود و دوام و کیفیت بالایی داشته باشد، بهتر است نوع رابیتس را نسبت به فاصله میلگردها تعیین کنید. وقتی فاصله میلگردها زیاد است، بهتر است از رابیتس سنگین تر استفاده شود.

  گچ کاری

  زمانی که رابیتس به صورت کامل نصب شد، نوبت به مرحله گچ کاری می رسد. همانطور که در قسمت اجزای سقف رابیتس اشاره کردیم، روی رابیتس را با اندود گچ صاف و یکنواخت میکنند.
  این مرحله اصولا باید چندین‌بار اجرا شود تا ما را به طرح دلخواه و منظم سقف رابیتس مورد نظر برساند. این کار باید توسط یک فرد ماهر در گچ کاری انجام شود تا خروجی نهایی تمیز و منظم از کار درآید.