سبد خرید

بازسازی مطب

بازسازی مطب

داشتن یک مطب به روز و خلاقانه که زیبایی شناسی شما را نشان بدهد موضوع مهمی است اما برای رسیدن به آن باید برنامه ریزی زیادی کنید، خلاقیت زیادی به خرج بدهید و اهداف واقع گرایانه داشته باشید. برای بازسازی مطب، پنج نکته را باید در نظر گرفت. در ادامه مطلب، با نکاتی آشنا می شوید که باعث می شوند به آنچه که برای بازسازی مطب و دکوراسیون آن لازم است برسید. مطبی که هم کارآمد باشد، به چشم بیماران جذاب باشد و در عین حال دیدگاه شما را هم نمایان کند.

اهمیت بازسازی مطب و نوسازی آن

هرچقدر که دکوراسیون و طراحی داخلی مطب زیباتر باشد مشتریان و مراجعه کنندگان آن مطب بیشتر خواهند بود بخصوص برای کلینیک های زیبایی این موضوع بسیار حائز اهمیت است زیرا افرادی که به این مطب یا کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند با هدف زیبایی و جوانسازی اقدام کرده اند و هر چقدر که فضای اطراف برایشان جدیدتر و مدرن تر باشد بیشتر ترغیب می شوند تا به این کلینیک مراجعه کنند.

افراد زمانی که وارد مطب پزشکی و زیبایی می شوند کمی توقعشان بیشتر است که در کنار خدمات مفیدی که در این مطب ارائه می شود، بتوانند از محیط آنجا هم حس خوبی دریافت کنند به همین خاطر امروزه پزشکان بسیاری به سمت طراحی و بازسازی مطب یا کلینیک خود می روند تا هم اقدام به حفظ مشتریان و مراجعه کنندگان خود کنند و هم توجه سایر افراد را جلب کنند.

شاید فکر کنید که بازسازی مطب فقط مختص بنای ساختمان است اما این تصور کاملا غلط است زیرا برای بازسازی مطب باید به نکات ریزتری هم توجه کنید. به طور مثال نورپردازی مطب بسیار با اهمیت است و باید سعی کنید که هم نور طبیعی به داخل بتابد و هم با استفاده از نور مصنوعی فضا را روشن تر کنید.

برای اینکه طراحی و بازسازی مطب به بهترین شکل انجام شود و همه چیز مطابق با ایده آل هایتان پیش رود ضروری است که از بهترین تیم طراحان و سازندگان کمک بگیرید تا هم تجربه کافی برای انجام این کار را داشته باشند و هم توانایی ایده پردازی بالایی داشته باشند که ما در انتهای این مقاله بهترین تیم بازسازی مطب را معرفی کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: بازسازی ساختمان

نکات مهم در هنگام بازسازی مطب‌ها

با نگاهی به آمار و رفتارهای موجود در جامعه مثل تغذیه‌ی اشتباه و کاهش غذاهای سالم و طبیعی و افزایش مصرف غذاهای سرخ شده و آماده یا توجه به هنجار شکنی‌ها در هنگام رانندگی و… در می‌یابیم که آمار مراجعه به پزشک نیز افزایش یافته است.

ناگفته نماند که در سال‌های اخیر نرخ مراجعه به کلینیک‌های زیبایی برای انواع عمل‌های زیبایی مانند بوتاکس، تزریق ژل و … نیز فوق‌العاده افزایش یافته است. اکثر مردم در انتخاب کلینیک زیبایی توجه خاصی به ظاهر مطب می‌کنند و اکثرا ترجیح می‌دهند به مراکز شیک و زیبا مراجعه کنند. مسلم است که اگر محیط مطب کهنه باشد و موازین بهداشتی در آن رعایت نشود˓ مردم دیگر به آن مراجعه نخواهند کرد.

مثلا چیدمان درست صندلی‌ها و انتخاب درست رنگ‌ ˓تهویه مناسب در مطب و .. همگی از عوامل رضایتمندی مراجعین است. به عنوان مثال در مطب پزشک اطفال استفاده از رنگ‌های شاد یا طراحی دیوارها به سبک کودک پسند، از مواردی استکه سبب آرامش در کودکان می‌گردد.

بازسازی مطب

بازسازی مطب و کلینیک‌های زیبایی

تمام افرادی که جهت انجام انواع عمل زیبایی به کلینیک‌های مختلف مراجعه می‌کنند، در ابتدا توجه خاصی به دیزاین مطب می‌کنند. اگر محیط مطب تمیز نباشد، در این صورت مراجعه کننده دیگر میل و رغبتی برای ادامه درمان در آن مکان نخواهد داشت. پس برای بازسازی مطب و کلینیک‌ها زیبایی باید از به‌روزترین و جدیدترین طراحی‌ها استفاده گردد تا بتوان محیط را شیک و مدرن بازسازی کرد.

در حالت کلی، نوسازی مطب پزشکان و کلینیک‌ها، چندین مرحله دارد:

 • حذف و اضافه کردن نما در داخل مثل ستون
 • رنگ آمیزی دیوارها
 • بازسازی کف سالن
 • تعمیرات درز دیوار
 • تعمیر سقف
 • ایجاد سقف کاذب
 • خرید میز و صندلی و…
 • بازسازی کلینیک‌های زیبایی

بازسازی کلینیک دندانپزشکی

مطب دندان پزشکان از دیگر مکان‌هایی است که رعایت اصول بهداشتی و تمیز بودن محیط برای بیماران بسیار حائز اهمیت است. با توجه به اینکه عدم رعایت مسائل بهداشتی در مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی، سبب شیوع بیماری‌های عفونی در بین بیماران می‌شود، هیچ بیماری تمایلی به مراجعه به کلینیک‌های دندان پزشکی قدیمی که نکات بهداشتی در آن‌ها رعایت نمی‌گردد ندارند.

هزینه بازسازی مطب دندانپزشکی

همان طور که می دانید برای شروع هر پروژه ای باید هزینه های اولیه بازسازی مطب دندانپزشکی را برآورد کنیم تا بتوانیم نسبت به وضع مالی خود اقداماتی را انجام دهیم.

بازسازی مطب دندانپزشکی هم یکی از مهم ترین عملیات هایی است که برای استارت آن باید حتما هزینه های اولیه را در نظر گرفت. به طور مثال اگر مطب شما فضای کافی برای بخش پذیرش دارد، هزینه ی این مورد حذف شده و در غیر این صورت باید به فکر فضای بزرگ تری باشید.

میزان و مقدار هزینه بازسازی مطب دندانپزشکی بستگی به نوع طراحی و حجم تغییرات دارد. اگر تغییرات جزئی باشد و فقط در حد زیباسازی محیط باشد هزینه های کمی برای انجام پروژه لازم است. ولی اگر حجم تغییرات بالا باشد مثل تغییرات اتاق ها، تغییرات تاسیساتی و تهویه، تغییر معماری داخلی، تغییر متریال های محیطی و… هزینه ها را افزایش می دهد.

هر چقدر ملک مطب قدیمی تر باشد هزینه های پروژه افزایش می یابد و هر چه قدر نو ساز تر باشد، بخصوص اگر فضای مطب در مجتمع های ساختمان پزشکان باشد این هزینه ها کمتر خواهد بود. چون بسیاری از زیر ساخت ها و نیاز ها در ابتدای ساخت ساختمان پیش بینی شده و فقط پزشکان باید فضاهای داخلی را با توجه به نیاز های خود بهینه کنند.

متخصصین و افراد با تجربه می توانند از دانش و تجربه خود در انتخاب گزینه های متناسب با بودجه و هزینه پزشکان، تصمیمات درست بگیرند.

مثلا در ایجاد یک فضای دکوراتیو می توانند یک سنگ گران قیمت انتخاب کنند و یا یک کاغذ دیواری و یا یک پوستر چاپی و سفارشی ولی هر سه گزینه یک کیفیت زیبایی را در فضا ایجاد کند و تفاوت در قیمت آن قدر تاثیرگذار نباشد.

این هنر و تخصص مجریان و طراحان است که بتوانند گزینه های مناسب را با توجه به بودجه و در نظر گرفتن مسائل اقتصادی مدیریت کنند.

برای مدیریت بودجه‌ی خود وقت بگذارید: اگر پروژه شما به خوبی مدیریت نشده باشد، هزینه‌های مخفی سر در خواهند آورد. یک مدیر پروژه خوب در پیش‌بینی هزینه‌های اضافی به شما کمک خواهد کرد.

بازسازی کلینیک چشم پزشکی

بازسازی مطب و کلینیک چشم پزشکان از دشواری‌های بالایی برخوردار است. چرا که محدوده‌ی سنی برای مراجعه کنندگان وجود ندارد و مطب چشم پزشکان، پذیرای طیف سنی وسیعی از مراجعه کنندگان است. در بحث زیباسازی و بازسازی مطب چشم پزشکان باید سلیقه و علایق همه‌ی سنین را در نظر گرفت.

مثلا انتخاب رنگ مناسب، طراحی کف سالن، انتخاب درست میز و صندلی و … همگی باید به بهترین شکل ممکن انجام شود. خوشبختانه امروزه سبک‌های مختلفی در طراحی و دکوراسیون مطب و ساختمان‌ها وجود دارد و امکان اجرای سبک‌های مختلف به‌راحتی برحسب سلیقه‌ی پزشک قابل اجرا است.

هنگام بازسازی مطب باید به چه مواردی توجه گردد؟

نوسازی مطب‌ها و کلینیک‌ها با بازسازی منازل و سایر ساختمان‌ها متفاوت است و بازسازی مراکز درمانی حتما باید توسط یک تیم خبره و حرفه‌ای صورت گیرد تا باعث نیل به نتیجه عالی گردد. لازم به ذکر است که عدم توجه به نکات مهم هنگام بازسازی مطلب، علاوه بر عدم زیبایی محیط، می‌تواند از لحاظ سلامتی نیز برای بیماران خطرناک باشد.

تعمیر مطب‌ها و کلینیک‌ها باید به‌گونه‌ای انجام شود که احتمال آسیب به سلامتی بیماران به حداقل برسد. مثلا هنگام طراحی اتاق‌های لیزر و اتاق‌هایی که از امواج رادیواکتیو و اشعه‌ی ایکس استفاده می‌کنند، حتما باید به ایجاد محیطی ایزوله توجه ویژه گردد.

در حالت کلی توجه به موارد زیر هنگام بازسازی مطب پزشک و کلینیک ضروری است:

 • توجه به بودجه
 • تخمین و برآورد تقریبی هزینه‌های تعمیر کلینیک و مطب باتوجه به میزان بودجه
 • ایده‌پردازی در تغییر دکور داخلی مطب و کلینیک‌ها
 • مدت زمان لازم برای تعمیر مطب توسط یک تیم مجرب و حرفه‌ای
 • زمان‌بندی مناسب برای اجرای پروژه
 • عقد قرارداد با شرکت بازسازی کننده مناسب و معتبر
 • طراحی دکوراسیون با نظر طراحان و خود پزشکان
 • خرید تجهیزات و وسایل لازم
 • یک‌نواختی و توازن رنگ میان ساختمان و لوازم خریداری شده
 • طراحی مدرن و بروز در فضای داخلی و خارجی مطب
 • تخمین هزینه‌ها متناسب با میزان بودجه‌
 • مشورت و دریافت مشاوره از افراد متخصص در طراحی
 • خرید لوازم با کیفیت و زیبا
 • توجه به رنج سنی مراجعه کنندگان

قیمت بازسازی مطب

همان طور که می دانید برای شروع هر پروژه ای باید هزینه های اولیه آن را برآورد کنیم تا بتوانیم نسبت به وضع مالی خود اقداماتی را انجام دهیم. بازسازی ساختمان هم یکی از مهم ترین عملیات هایی است که برای استارت آن باید حتما هزینه های اولیه را در نظر گرفت. در قسمت های قبلی چند مورد از تعمیرات ساختمان را بیان کردیم که برروی هزینه بازسازی مطب هم تاثیر گذار است. به طور مثال اگر مطب شما فضای کافی برای بخش پذیرش دارد، هزینه ی این مورد حذف شده و در غیر این صورت باید به فکر فضای بزرگ تری باشید.

یکی دیگر از مواردی که برروی هزینه بازسازی مطب پزشکی تاثیر می گذارد، میزان خرابی دیوارهای داخلی ساختمان است. به طور مثال اگر ساختمان شما تا حدی قدیمی باشد که دیوارهای آن در حال تخریب است، هزینه های تعویض آن را هم به هزینه بازسازی مطب اضافه کنید. از طرفی ممکن است مطب شما ساختمانی نوساز بوده و بعد از مدتی استفاده فقط به رنگ آمیزی جدیدی نیاز داشته باشد؛ در این چنین مواردی تا حد قابل توجهی هزینه بازسازی مطب شما کاهش می یابد.

در این بخش لازم به ذکر است که تعویض تخت های مطب یا صندلی های بخش پذیرش یکی از مواردی است که می تواند به زیبایی فضای داخلی مطب شما کمک کند. در حالت کلی برای برآورد هزینه بازسازی مطب به شما توصیه می کنیم تمامی موارد نیازمند تعمیر را یادداشت کرده و قیمت آنلاین تعویض آن ها را داشته باشید. در نهایت لازم به ذکر است در تمامی موارد برای بازسازی ساختمان تا حدی قیمت ها را سطح بالا در نظر بگیرید، چرا که با گذشت زمان هزینه ها افزایش یافته و در صورتی که آمادگی برای پرداخت قیمت های بالاتر را نداشته باشید، پروژه نیمه کاره باقی خواهد ماند.

کلام آخر

لازم به ذکر است که در صورت اقدام به تعمیر و بازسازی، همیشه بودجه‌ای را برای مبالغ غیر منتظره در نظر بگیرید تا در صورت بروز مشکل ناخواسته، در روند کار مشکلی به وجود نیاید.

خوشبختانه امروزه وجود شرکت‌های معتبر و حرفه‌ای که بحث بازسازی و نوسازی مراکز مختلف را انجام می‌دهند، باعث شده است تا بسیاری از مشکلات و نگرانی‌های پزشکان در این زمینه برطرف گردد. شما نیز به‌راحتی می‌توانید با استفاده از خدمات کامرانیز در بازسازی مراکز درمانی، نوسازی مطب خود را به بهترین نحو در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با مناسب‌ترین هزینه انجام دهید.

 

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید