سبد خرید

۰ تا ۱۰۰ بازسازی کابینت با برچسب

0 تا 100 بازسازی کابینت با برچسب

تعویض مجموعه کابینت آشپزخانه یک کار پر هزینه است، به ویژه وقتی کابینت‌های آشپزخانه زیاد باشد. کابینت‌های قدیمی، هرچند که ممکن است جذابیت چندانی نداشته باشند، اما اغلب عملکرد خود را هنوز از دست نداده‌‌اند و نیازی به دور انداختن آن‌ها نیست. به جای حذف کابینت‌های کاربردی و ساخت کابینت جدید، شما میتوانید با بازسازی کابینت با برچسب، مجموعه موجود را با هزینه بسیار کمتری به روز کنید.

اگر به دنبال شیوه‌‌ای مقرون به صرفه برای بازسازی کابینت‌ های قدیمی خود هستید، می‌خواهید رنگ یا علاقه بصری خاصی را به کابینت‌های آشپزخانه خود اضافه کنید یا کابینت‌ هایی با ظاهری دلخواه و مطابق با سلیقه خود می‌خواهید، برچسب‌ کابینت گزینه‌ عالی محسوب می‌شود. برچسب‌ها به طور گسترده‌‌ای در دسترس هستند و از هر فروشگاه دکوراسیون داخلی می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید.

بازسازی کابینت با برچسب

نکات مهم برای انتخاب برچسب کابینت

برای آنکه پس از خرید، از برچسب انتخابی خود رضایت کامل داشته باشید، لازم است به برخی موارد توجه کافی داشته باشید. مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید و بازسازی کابینت با برچسب باید در نظر داشته باشید به شرح زیر هستند:

۱. تناسب رنگ
اولین نکته‌ای که هنگام خرید و بازسازی کابینت با برچسب باید در نظر داشته باشید تناسب آن با رنگ کابینت‌ها و تم آشپزخانه است. رنگ برچسب را طوری انتخاب کنید تا ضمن همخوانی با رنگ وسایل آشپزخانه، بتوانید ظاهری زیبا برای کابینت‌های خود ایجاد کنید.

۲. کیفیت چسب
برخی مدل‌ها پس از مدتی استفاده، بر اثر دما و رطوبت آشپزخانه، کیفیت خود را از دست می‌دهند و کنده می‌شوند. بنابراین هنگام خرید، از طریق فروشندگان از کیفیت مطلوب برچسب انتخابی خود اطمینان حاصل نمایید.

۳. قابلیت شستشو
از آنجایی که کابینت‌ها هرچند وقت نیاز به نظافت دارند، توجه به قابل شستشو بودن برچسب‌های کابینت از دیگر نکاتی است که هنگام خرید باید به آن توجه ویژ‌ه‌ای داشته باشید.

مزایای بازسازی کابینت با برچسب

تاکنون به تعدادی از مزایای بازسازی کابینت با برچسب کابینت اشاره شد. در ادامه نگاه کاملتری به مزایای آن خواهیم داشت.

بازسازی ساده آشپزخانه:

مهم‌ترین مزیت استفاده از برچسب کابینت برای بازسازی کابینت، همان تغییر دکوراسیون آشپزخانه و ایجاد تنوع با کمترین هزینه‌ی ممکن است. تغییر دکور آشپزخانه با استفاده از برچسب، هزینه‌ی بسیار کمتری نسبت به تغییر کل کابینت‌ها یا تعویض درب‌ها در پی دارد. خصوصا اگر مستاجر هستید یا به طور موقت قصد اسکان دارید، نصب بر چسب یک گزینه‌ی مناسب برایتان خواهد بود.

نصب ساده

از دیگر مزایای آن، می‌توان به ساده بودن پروسه نصب و کوتاه بودن زمان اشاره کرد. شیوه‌ی نصب بر چسب بر روی سطوح به حدی ساده است، که همه‌ی افراد می توانند آن را انجام دهند و نیاز به تخصص خاصی ندارد. همچنین برای این کار نیاز نیست کل آشپزخانه را به هم بریزید، بلکه در کوتاه‌ترین زمان و به سادگی می‌توانید سطح مورد نظرتان را تغییر دهید.

تنوع رنگ و طراحی

برچسب کابینت انواع مختلف و متنوعی دارد به طوری که سلیقه‌های مختلف را پاسخگو است؛ شما می‌توانید با توجه به نیازتان و نوع کاربری‌تان انواع مختلفی از آن را که متناسب با فضای آشپزخانه‌تان باشد، انتخاب کنید.

مقاومت برچسب های کابینت

تنوع سایز و مدل یکی دیگر از مزیت‌های برچسب کابینت است. نمونه‌های مختلف ضد آب، ضد حریق، برجسته و سه بعدی، چرمی، PVC، کاغذی و … همه از مدل‌های مختلف برچسب کابینت آشپزخانه به حساب می‌آیند.

بازسازی کل منزل و ایجاد هماهنگی

از آنجا که برچسب کابینت را می‌توان به سطوح مختلف چسباند و از آن برای پوشاندن طبقات کتابخانه حتی دیوار و زمین یا ستون‌ها نیز استفاده کرد می‌توان طرح یکپارچه‌ای در کل منزل به وجود آورد.

معایب بازسازی کابینت با برچسب

اگر تا به اینجا با شنیدن مزایای برچسب کابینت نسبت به استفاده از آن ترغیب شده‌اید، بهتر است قبل از اقدام به خرید از معایبش نیز آگاه باشید تا با دیدی باز و آگاهانه کار را شروع کنید.

تفاوت برچسب کابینت در مقایسه با نمونه اصل

واقعیت این است که هیچ چیز جای جنس اصلی را نمی‌گیرد. شاید از دور و یا در برخورد اول نتوانید، اما با کمی دقت می‌توان به راز برچسب پی برد. طبیعی است که بر چسب هیچگاه اصالت و جلوه متریال اصلی را نخواهد داشت. برای مثال کابینت هایگلاس واقعی با برچسب هایگلاس، که بر روی آن چسبانده می‌شود، ابدا قابل مقایسه نیست. طراوت و زیبایی که کابینت یا میز چوبی به یک فضا می‌دهد هرگز با برچسب طرح چوب ایجاد نمی‌شود. البته زمانی که بودجه یا دلیل کافی برای تعویض کابینت‌ها نداریم، بر چسب یک جایگزین قابل قبول است.

عدم مقاومت در برابر خراش و ضربه

برچسب دوام و استحکام بالایی ندارد و در مقابل خراش یا ضربه، ممکن است دچار آسیب یا پارگی شود. البته این حُسن را نیز دارد که در صورت پارگی، به راحتی می‌توانید بر چسب جدیدی را جایگزین کنید.

نصب دشوار

نصب برچسب به دقت و توجه نیاز دارد و برای انجام آن باید حوصله زیادی به خرج دهید.

بازسازی کابینت برچسب

نحوه نصب برچسب کابینت آشپزخانه

در ادامه با نحوه نصب برچسب کابینت آشپزخانه آشنا می‌شویم. اگر ابزار لازم و مهارت را نداشته باشید (همان‌طور که در بخش قیل هم اشاره کردیم)، خطر داشتن کابینت‌هایی با ظاهر غیرظریف و عجیب در انتظارتان خواهد بود!

برای نصب برچسب کابینت، پس از خرید خود برچسب، لوازم زیر را آماده کنید و بعد دست به کار شوید:

وسایل لازم برای نصب برچسب کابینت

 • قیچی یا کاتر
 • سشوار
 • متر
 • مداد
 • کاردک پلاستیکی

مراحل نصب برچسب ام دی اف

وقتی این وسایل را آماده کردید، باید پیش از چسباندن برچسب کابینت آشپزخانه ابتدا دستگیره‌های کمدها و کشوها را باز کنید. همچنین، سطوح مدنظرتان برای نصب برچسب ام دی اف را خوب تمیز کنید؛ طوری که ذره‌ای گردوغبار و آلودگی روی آن نماند.

بد نیست از ظاهر قبلی آشپزخانه‌تان هم عکس بگیرید، تا با مقایسه عکس قبل و بعد برچسب کابینت حسابی به خوتان افتخار کنید!

پس از این آماده‌سازی‌ها، مراحل زیر را دنبال کنید:

ابعاد درب کابینت (یا هر سطح دیگری که می‌خواهید برچسب ام دی اف را روی آن بچسبانید به دقت اندازه بگیرید؛ و سپس برچسب را با قیچی یا کاتر و چندسانتی‌متر بزرگتر از اندازه‌هایی که به دست آوردید، برش دهید.

حالا باید تکه‌های بریده شده را روی سطوح بچسبانید. برای اطمینان از درست نصب کردن برچسب کابینت، توصیه می‌کنیم یک نیروی کمکی داشته باشید. با کمک یک فرد دیگر می‌توانید اینکار را با تسلط بیشتری انجام دهید.

برای شروع، چند سانتی‌متر از کاغذ پشت برچسب را جدا کنید و آن را پایین درب کمک بچسبانید. حالا همزمان و به آرامی، بقیه کاغذ را جدا کنید و آن را کامل روی سطح بچسبانید.

در همین حال که برچسب ام دی اف را می‌چسبانید، با استفاده از کاردک پلاستیکی هوای باقی‌مانده را خارج کنید. به دلیل احتمال خراش روی برچسب، استفاده از کاردک با سایر اشیای فلزی برای اینکار را اصلا توصیه نمی‌کنیم.

وقتی برچسب را کامل چسباندید، با استفاده از سشوار و هوای گرم چسب کاغذ را تثبیت کنید (مخصوصا اطراف آن).
اگر بعد از اینکار باز هم حبابی مشاهده کردید، با سوزن سوراخ ریزی در آن ایجاد کرده و با کاردک هوا را خارج کنید. نگران نباشید، این سوراخ اصلا دیده نمی‌شود.

بعد از پوشاندن همه سطوح با برچسب آنها را با یک دستمال تمیز و نم‌دار تمیز کرده و با سشوار کابینت را خوب خشک کنید. در آخر نیز دستگیره‌ها را دوباره نصب کنید. حالا عکس قبل و بعد برچسب کابینت را مقایسه کنید، مطمئن هستیم که شگفت‌زده خواهید شد!

نکاتی در مورد نصب برچسب کابینت

قبل از نصب برچسب‌ها باید نکات زیر را لحاظ کنید:

 • قبل از نصب برچسب کابینت خود را کاملا تمیز کنید تا از چربی و مواد دیگری که ممکن است مانع چسبیدن برچسب به کابینت بشود پاک شود. همچنین فراموش نکنید که بعد از شستشو کابینت‌ها را با دستمال خشک کنید و بعد برچسب را بچسبانید.
 • دستگیره‌های کابینت را باز کنید و آن‌ها را در جایی قرار دهید تا بعداً به آن‌ها دسترسی داشته باشید.
 • برچسب‌ها را از قبل، به اندازه کمی بزرگ‌تر از کابینت‌ها و کشوها برش بزنید و آماده در کنار خود داشته باشید.

قیمت بازسازی کابینت برچسب کابینت

برچسب‌های کابینت انواع مختلفی دارند که در کیفیت‌ها و طرح‌های مختلف عرضه می‌شوند. به طور معمول برچسب‌های قابل شستشو قیمت گران‌تری نسبت به برچسب‌های معمولی دارند و نوع برند و همچنین مقدار برچسب مورد نیاز شما برای کابینت‌ها نیز می‌تواند روی هزینه کلی تأثیر بگذارد.

با توجه به نوسانات قیمت بازار بهتر است برای خرید انواع برچسب کابینت ابتدا از چند فروشگاه معتبر پرس‌وجو کنید و بعد از مطمئن شدن از قیمت برچسب کابینت، اقدام به خرید آن کنید. به طور کلی قیمت برچسب کابینت از متری ۷ هزار تومان شروع می‌شود و هر چقدر جنس، کیفیت و برند محصول بهتر و شناخته‌ شده‌تر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

در زمان خرید برچسب کابینت توجه داشته باشید که عرض برچسب‌ها با هم متفاوت است و برچسب‌هایی که عرض کمتری دارند، ارزان‌تر هستند. بهتر است قبل از خرید برچسب کابینت برای بازسازی کابینت طول و عرض کابینت‌ها را با دقت اندازه بگیرید و به مقداری که نیاز دارید، آن را تهیه کنید.

بهترین برند برچسب کابینت

برندهای مختلفی از برچسب کابینت  برای بازسازی کابینت به بازار عرضه شده‌اند که با توجه به هزینه‌ای که بابت آن پرداخته می‌شود و مدل آن، کیفیت‌های متفاوتی دارند. هنگام انتخاب برچسب لازم است موارد زیر را بررسی کنید.

 • چه فضایی را می‌خواهید پوشش دهید.
 • آیا به نمونه‌های ضد آب و مقاوم در برابر رطوبت نیاز دارید؟
 • آیا تمایل دارید سطحی که پوشش می‌دهید برجسته و طبیعی به نظر برسد یا تنها قصد‌تان پوشش‌دهی برای مدت زمان کوتاه و موقت است و به همین دلیل، قصد ندارید هزینه‌ی زیادی بپردازید؟

خوشبختانه نمونه‌های برچسب کابینت به حدی متنوع و زیاد هستند که حتما آن چه که مورد نیازتان است و با بودجه‌‌تان همخوانی دارد، خواهید یافت.

نمونه‌های خارجی که از جنس PVC و یا مدل طرح برجسته هستند، از مقاوم‌ترین نمونه‌ها هستند. البته بدون شک، در نمونه‌های ایرانی هم می‌توانید مدل‌های زیبا و باکیفیتی را پیدا کنید. برچسب‌های آلمانی و ترک از مقاوم‌ترین و بادوام‌ترین‌ برندهای برچسب کابینت در ایران به حساب می‌آیند.

کلام آخر

قبل از بازسازی کابینت با برچسب در مورد طرح و رنگ مورد نظرتان خوب فکر کنید. می‌توانید در سرویس‌های جست‌وجوی عکس (مثل پینترست) هم نمونه‌های طرح‌های مختلف را ببینید تا برای این کار ایده بگیرید. سعی کنید برای انتخاب برچسب کابینت از طرحی متناسب با سبک آشپزخانه خودتان استفاده کنید و اگر دوست ندارید بعد از چند ماه با ظاهر نامناسب کابینت‌ها روبرو شوید، از نوع ضدآب و قابل شستشوی برچسب‌ها استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که استفاده از برچسب هیچ‌گاه نمی‌تواند در دراز مدت مثل روکش اصلی کابینت عمل کند و دوام پایین‌تر و ظاهر معمولی‌تری دارد. اگر دوست دارید ظاهر آشپزخانه شما لوکس و زیبا به نظر برسد و تا مدت‌ها آسیبی به آن وارد نشود، بهتر است کمی بیشتر هزینه کنید و از یک کابینت‌ساز مطمئن برای طراحی و بازسازی کابینت‌ های جدید، کمک بگیرید. استادکار با معرفی بهترین کابینت‌کاران در سطح تهران به شما کمک می‌کند تا آشپزخانه خود را به همان مکانی که دوست دارید تبدیل کنید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید