لوگوی کامرانیز

سنگ کاری ساختمان

خرید و اجرای سنگ کاری ساختمان

سنگ یکی از زیباترین مصالح ساختمانی در سنگ کاری نما به شمار می رود. سنگ ساختمانی مورد استفاده در سنگ کاری نما در تهران در دو نوع طبیعی و مصنوعی در بازار عرضه می شود. با توجه به تنوع سنگ ها در بازار مصالح، انتخاب سنگ مناسب شاید کمی سخت باشد. بسته به نوع و طراحی آن ها، برخی از سنگ ها برای سنگ کاری داخلی و برخی دیگر برای سنگ کاری نما مناسب هستند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با مجموعه کامرانیز تماس حاصل فرمایید.
سنگ کاری ساختمان در تهران و کرج

چرا سنگ کاری؟

سنگ کاری به اجرای سنگ ساختمانی طبیعی یا مصنوعی برای پوشاندن بخش های مختلف یک یا انواع بنا مانند کف، دیوار ها، راه پله، نمای خارجی و حیاط گفته می شود. سنگ کاری مراحل مختلفی دارد و با توجه به فضای کار انواع مختلفی برای آن تعریف شده است. سنگ کاری نیاز به ظرافت بالایی در اجرا دارد که این ظرافت از عهده یک سنگ کار حرفه ای بر می آید. سنگ کاری با هدف زیبا و مقاوم تر کردن ساختمان انجام می شود.

 

شاید یک علت اینکه بشر امروزی تمایل بیشتری به درخشندگی در ساختمان دارد، دریافت نور کمتر در آپارتمان است که می‌تواند دلایلی مثل بلندتر شدن ساختمان‌ها و مواردی از این قبیل داشته باشد.

خدمات ما

اجرای انواع سنگ کاری ساختمان

انجام سنگ کاری داخلی (راه پله های داخل ساختمان، سنگ کاری کف و دیوار های داخلی، سنگ کاری کابینت ها، کانتر و جزیره آشپزخانه، سنگ کاری حمام و سرویس بهداشتی) و سنگ کاری نما (سنگ کاری دیوار حیاط و کف حیاط، کف پارکینگ و نمای خارجی ساختمان)

خرید بهترین انواع سنگ با بودجه موردنظر مشتری

خرید بهترین انواع سنگ گرانیت، سنگ آهک، سنگ کوارتزیت، سنگ مرمر، سنگ مرمریت، سنگ تراورتن، سنگ گیوتین و سنگ بادبر یا سنگ مالون طبق سلیقه و بودجه شما

تحویل به موقع پروژه
استفاده از بهترین ابزارآلات
کارشناسان حرفه‌ای و با تجربه

بهترین قیمت بازار

فرم تماس زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

  ویژگی‌ها و مزایای سنگ‌های ساختمانی

  ویژگی‌ها و مزایای سنگ‌های ساختمانی

  دوام و مقاومت بسیار بالا، جلاپذیری مطلوب، مقاومت سایشی و ضربه ای بالا، قابلیت برش و صیقل خوردن، قابلیت شستشو، ثبات رنگ، مقاومت در برابر حرارت و رطوبت، مقاومت کششی و خمشی مناسب، غیر قابل نفوذ بودن، مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی، سختی و مقاومت فشاری بالا و پایداری در برابر مواد اسیدی و قلیایی

   

  وظایف سنگ کار حرفه ای ساختمان

  یک سنگ کار در قبال پروژه سنگ کاری که انجام می دهد، وظایفی دارد که باید به آن عمل کند. برخی از مهم ترین وظایف یک سنگ کار شامل موارد زیر می شود:

  • بررسی طرح مورد نظر مشتری در اجرای سنگ کاری
  • تهیه سنگ های مناسب برای سنگ کاری
  • تهیه ملات و دوغاب مناسب و به اندازه برای نصب سنگ ها
  • نصب سنگ ها مطابق طرح از پیش تعیین شده
  • تمیز کردن سنگ ها پس از نصب

  قیمت سنگ کاری در تهران چقدر است؟

  قیمت سنگ کاری ساختمان در تهران، مانند سایر شهرها با توجه به معیارهای مختلفی تعیین می‌شود. متراژ و وسعت پروژه، نوع سنگ مورد استفاده، سبک و مدل سنگ کاری مدنظر شما، و اجرت سنگ کار از جمله عواملی هستند که بر هزینه سنگ کاری تاثیر می‌گذارند.

  در«خدمت از ما» می‌توانید نمودار میانگین قیمت خدمات سنگ کاری ساختمان در تهران (برای هر متر) را مشاهده کنید، و ببینید دیگران برای پروژه‌‌های سنگ کاری در تهران چقدر هزینه کرده‌اند. همچنین می‌توانید پس از ثبت درخواست رایگان، از چند سنگ کار قیمت بگیرید.

  با این توصیف دیگر نیازی نیست به دنبال شماره تلفن یک سنگ کار در تهران باشید. علاوه بر این، امکان بررسی سوابق کاری و بررسی نظر مشتریان هر متخصص نیز در پلتفرم ما وجود دارد، تا مطمئن شوید فردی که انتخاب می‌کنید یک سنگ کار حرفه ای است.

   

   

   

   

  قیمت سنگ کاری در تهران

  مراحل انجام سنگ کاری ساختمان

  زیرسازی سنگ کاری

  پیش از انجام سنگ کاری نیاز است که زیرسازی‌هایی صورت گیرد تا سنگ کاری به درستی انجام شود. این مرحله یکی از مهمترین مراحل سنگ کاری ساختمان است. برای زیرسازی قبل از اجرای سنگ، ابتدا باید عایق رطوبتی برودتی و حرارتی در کف و دیوارهای محل مورد نظر صورت گیرد. در این مرحله اگر کارفرما قصد حذف کردن سرامیک یا موزائیک‌ها را داشته باشد، باید این کار در همین مرحله انجام شود. بعد از این مرحله لوله گذاری تاسیسات مکانیکی مانند سیستم‌های گرمایش از کف شوفاژ و رادیاتور قرار گرفته و سپس سیمان کاری صورت می‌گیرد.

  اجرای سنگ و برش

  بعد از اینکه ساختمان زیر سازی و آماده شد، ملات سنگ کاری بر روی محل قرار داده می‌شود و سنگ کار اجرای سنگ را آغاز می‌کند. با استفاده از یک چکش پلاستیکی، سنگ را در جای خود محکم می‌کند. اگر در مناطقی مثل کف آشپزخانه یا حمام باشد، باید حتماً شیب‌بندی را نیز لحاظ کند. اگر ابعاد سنگ در برخی از مناطق زیاد است، باید اقدام به برش سنگ کند و سپس سنگ‌های برش خود را در جای مورد نظر قرار دهد و با همان چکش محکم کند.

  دوغاب ریزی و کش بندی

  آخرین مرحله سنگ کاری ساختمان در بخش نمای داخلی، مرحله دوغاب ریزی است. این مرحله به دلیل زیباسازی کار و از بین رفتن درز و فواصل بین قطعات سنگ انجام می‌شود. دوغاب در واقع از پودر سنگ و سیمان سفید و آب ساخته می‌شود و به وسیله تی بر روی کار اجرا می‌گردد. بعد از اینکه دوغاب خشک شد و یا اصطلاحاً خود را گرفت، توسط یک اسفنج نرم روی سنگ را تمیز کرده و به سنگ فرصت می‌دهند تا خشک شود. اگر عملیات دوغاب کاری در هوای سرد انجام شود، پس از خشک شدن دوغاب ترک می‌خورد. اگر از دوغاب بی‌کیفیت و نامرغوب نیز استفاده شود، باعث می‌شود سنگ لغو شود و رطوبت به زیر سنگ منتقل گردد.