لوگوی کامرانیز

شرکت طراحی معماری

طراحی و اجرای انواع فضاهای مسکونی، تجاری و...

در عصر حاضر، سبک زندگی ها نسبت به گذشته فرق کرده است.
این تغییر را به وضوح می توان در نحوه زندگی مردم و حتی سبک طراحی منازل و ادارات نیز مشاهده کرد.
همین امر سبب شده تا معماری و طراحی داخلی، از اهمیت بالایی در زندگی امروزی برخوردار باشد.
معماری و طراحی داخلی، دانشی است که عناصر موجود در محیط را مورد بررسی قرار می دهد.
این عناصر شامل بخش سازه ای بنا، جزئیات دکوراسیون داخلی، گرافیک معماری و … می باشد.
در معماری و طراحی دکوراسیون سعی می شود عناصر موجود، نهایت همخوانی را داشته و از تمامی فضا به نحو احسنت استفاده شود.
مجموعه پیمانکاری کامرانیز با استفاده از تیمی متخصص و بر اساس متراژ ساختمان ها و نوع کاربری، طراحی داخلی را بر عهده می گیرند.

اهمیت و تاثیر دکوراسیون داخلی

تأثیری که از دکوراسیون داخلی انتظار می رود، ایجاد هرچه دلنشین تر نمودن فضاهای ایجاد شده در طراحی می باشد، بنابراین دکوراتور با کاربردی تر نمودن فضاهای ساخته شده، دانش و هنر خود را به رخ می کشاند.در حقیقت طراح داخلی در زندگی امروزی، با اقداماتی جهت اعتدال بخشی به فضا و ایجاد حس تعادل در نورپردازی، روانشناسی رنگها، نوع بافت، خطوط، فرم ها و الگو ها به زیبا سازی اقدام می نماید. بنابراین وجود شوق، استعداد و ایده پردازی قوی و واقعی را، علاوه بر آموزش های لازم باید در طراح و دکوراتور دکوراسیون داخلی امری بدیهی دانست.

بی شک باید بدانید که طراحی و دکوراسیون داخلی، بر روحیه شما نیز اثر خواهد گذاشت. تزئیناتی که نشانگر فضایی گرمتر و صمیمی تر باشد، افراد را از حالت دلسردی و افسردگی نجات خواهد داد. تازه دکوراسیون داخلی مناسب و آرامش بخش می تواند، در بهبود و پیشگیری از برخی بیماری های روحی و روانی نیز کارگر بیافتد.

خدمات ما

طراحی انواع پروژه های دکوراسیون داخلی

طراحی انواع پروژه های ویلایی، دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان

اجرای نما و بازسازی ساختمان

اجرای انواع نمای ساختمان، خدمات تعمیر نما و بازسازی ساختمان

امکان دیدن نمونه کارهای اجرا شده‌ قبلی پیش از سفارش

تعیین روز و ساعت مراجعه متخصص به پروژه توسط شما

تیم طراحی و اجرای حرفه‌ای

استعلام قیمت رایگان

مراحل پروژه‌های طراحی و اجرای ساختمان

شناخت

اولین مرحله بررسی اطلاعات پایه در مورد پروژه است. هر قدر میزان آگاهی و تسلط هرچه بیشتر طراح در این زمینه بیشتر باشند، پروژه پایانی بهتر و کارآمد تر خواهد بود. تجسم خلاق و ترسیم دیاگرام ها از مهم ترین ابزار های کارآمد در مرحله ابتدایی محسوب می شود. به طور معمول موارد زیر در مرحله شناخت ارائه می شود.

تجزیه و تحلیل طراحی

در این مرحله، اطلاعات جمع آوری شده طبقه بندی و مرتب می شود. برای دسته بندی می توان از دیاگرام ها و نمودارهای طراحی برای ارتباط بین اطلاعات طبقه بندی شده استفاده کرد.

بررسی قابلیت‌ها و ظرفیت‌ها

در طول این مرحله طراح ایده های خود برای طراحی فضاهای مختلف را ارائه می دهد و آنها را مورد بحث قرار می دهد. این فاز اولیه پروژه است و شامل مطالعات اولیه سایت یا ملک مورد نظر برای طراحی می شود. در این از روند طراحی داخلی، طراح داخلی باید در مورد قابلیت های فضای مورد نظر برای طراحی، نیازها و جاه طلبی های مشتریان، میزان بودجه و زمان بندی اطلاعاتی را به دست آورد. در این مرحله طراح باید بتواند خلاصه ای از ترجیحات طراحی داخلی مد نظر مشتریان را ایجاد کند.

برنامه ریزی

در این مرحله از روند طراحی داخلی طراح باید پروژه را به صورت کلی تعریف کند. مشتری های خود را شناسایی کرده و ماهیت پروژه مانند محل اقامت اولیه، محل اجرای پروژه، هدف از فضاها و وسعت کار طراحی را بشناسد. در این مرحله باید نظرات و خواسته های مشتری نیز شنیده شود تا با در نظر گرفتن این نظریات و خواسته ها، مراحل بعدی در طراحی داخلی دنبال شود.

کانسپت سازی

طراحی کانسپت بخش مهم دیگر در روند طراحی داخلی است. طراحی مفهومی آغاز فرایند خلاقیت است. از طریق کارگاه های طراحی یا برنامه های تخصصی طراحی داخلی طراحان می توانند طرح های پیشنهادی را برای ملک مورد نظر توسعه دهند. همزمان با ارائه طرح های پیشنهادی می توان سبک های مختلف طراحی داخلی و تاثیری که روی فضای مورد نظر دارند را نیز بررسی کرد. در این مرحله از طراحی داخلی رندرها و مدل های سه بعدی اولیه ایجاد خواهد شد که جنبه های حجمی طراحی را توصیف می کنند.

طراحی و توسعه طرح اولیه

در طول مرحله توسعه طراحی، به جزئیات طرح پرداخته می شود. طراح داخلی طرح بندی های داخلی را اصلاح می کند و فرایندهای تکمیلی کلیدی را اضافه می کند. مواردی مانند مواد مناسب برای تکمیل کف، دیوارها، نحوه فرنیش فضا، مبلمان مناسب و مواردی از این دست در این مرحله تعیین خواهد شد. در کنار این ها مفاهیم روشنایی فضا و طراحی نورپردازی و الزامات M&E نهایی نیز تعریف می شود.

تولید

در این بخش از مراحل طراحی در طراحی داخلی جزئیات ساخت و ساز تکمیل شده است. بنابراین در مرحله بعدی برنامه های تکمیلی قرار می گیریم که جزئیات ظریف کاری طراحی اضافه می شوند. مواردی مانند جزئیات بهداشتی، بخش های الکتریکی و … در این مرحله مطرح می شود.

مرحله تکنیکال

بخش مهم دیگر روند طراحی داخلی ، مرحله تکنیکال یا فنی است. این مرحله از کار در واقع رسیدن به طرح نهایی است. با توافقاتی که با مشتری انجام می شود امضای طرح اولیه انجام شده و کار به مرحله طراحی فنی می رسد. طی این مرحله جزئیات بیشتری به پروژه اضافه می شود و تمام جزئیات پیشنهادی جدید برای ساخت نیز ارائه می شود. در این مرحله از کار مشخصات و نقشه ها نیز ارائه می شود.

مناقصه

با تکمیل روند طراحی داخلی و ارائه جزئیات، فرایند مناقصه آغاز می شود. در این مرحله باید بهترین شرایط پیمانکاری برای شروع کار مشخص شود. با ارائه پیشنهادات و دریافت بهترین گزینه ها، برنامه ساخت و ساز توسعه می یابد. علاوه بر این در این مرحله از کار باید مجوز نیز گرفته شود. ارائه نقشه های طراحی برای دریافت مجوزهای مورد نیاز ضروری است.

آیکون 10

ساخت و ساز

آخرین مرحله از پروژه های طراحی داخلی شروع ساخت و ساز است. با همکاری که بین طراح، پیمانکاران و زنجیره تامین وجود دارد، مراحل طراحی و نصب و راه اندازی جزئیات مختلف به صورت موفقیت آمیزی انجام می شود. تامین وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای طراحی داخلی و اجرای طرح نهایی و نصب و راه اندازی آنها آخرین مورد از روند طراحی داخلی است.

فرم تماس زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

    گالری نمونه کارهای معماری