لوگوی کامرانیز

اجرای سقف وافل

پروژه اجرا و طراحی سقف وافل خود را به ما بسپارید.

سقف وافل با توجه به قابلیت فنی بسیار مناسب، دارای روش اجرای ساده و بدور از هرگونه ساختار پیچیده ای می‌باشد و می‌توان با هر نیرویی با آموزش اولیه و وسایل قابل دسترس سقف را اجرا نمود. با این حال مجموعه کامرانی با دقت و ظرافت بالا سقف وافل را انجام می نماید.

ضرورت سقف وافل

اهمیت اجرای سقف وافل

امروزه مزایای فنی و اقتصادی سقف وافل موجب استقبال جامعه مهندسین و سازندگان و در نتیجه گسترش کاربرد این تکنولوژی در صنعت ساختمان گردیده است. یکی از مزایای مهم سقف وافل، سهولت اجرا و سازگاری اجرای این سیستم با شرایط فنی و اجرایی کشور در مقایسه با دیگر سیستم های مشابه سقف مانند سقف تیرچه بلوک، یوبوت، کوبیاکس، بابِلدک، تیردال و پیش تنیده می‌باشد که می‌توان بدون نیاز به تجهیزات و یا تکنیک‌های خاص و با آموزش به اکیپ‌های مختلف آرماتور‌بندی و استفاده از تجهیزات موجود به اجرای سقف وافل پرداخت. اجرای سقف وافل در مقایسه با سایر دال های بتنی مجوف آسان تر صورت می‌گیرد. 

خدمات ما

مشاوره در خصوص اجرای سقف وافل

شما می توانید با کارشناسان داود کامرانی در خصوص اجرای انواع سقف وافل مشاوره کنید.

اجرای صفر تا صد سقف وافل

مجموعه عمرانی کامرانی اجرای کامل سقف های وافل با رعایت استاندار اصولی آن انجام خواهد داد

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان در زمینه اجرای سقف وافل

بهترین مجری

در اختیار قرار دادن بهترین مجریان سقف وافل

نظارت درست

نظارت بر عملکرد پیمانکاران در تمامی طول فرایند اجرای پروژه

کادر مجرب

داشتن کادری مجرب و متخصص

سقف وافل

مزایای سقف وافل

 • حذف انواع بلوک‌ها و تیرچه‌های پیش ساخته شده
 • قابل استفاده در انواع اسکلت‌های بتنی و فلزی
 • کاهش مصرف بتن و میلگرد به دلیل کاهش وزن سقف نسبت به سایر سقف‌های موجود و سنتی
 • زیرسازی ساده و هزینه کم و اجرای سریع‌تر با کیفیت نسبتا بالاتر نسبت به سقف‌های مرسوم
 • استفاده از سقف سازه‌ای به عنوان سقف اکسپوز و حذف نازک‌کاری در مشاعات و پارکینگ
 • ایمنی در اجرا در برابر آتش سوزی و زلزله
 • امکان عبور تأسیسات از داخل سقف و در پی آن کاهش هزینه کف‌سازی و بار مرده سقف
 • اجرای اقتصادی دهانه‌های بزرگ
 • کاهش قابل توجه لرزش سقف به دلیل ممان اینرسی و صلبیت خوب
 • یکی از بهترین و اقتصادی‌ترین روش‌های اجرای صنعتی سقف‌های مجوف
 • سازگار با محیط زیست به دلیل غیر ماندگار بودن قالب و بازیافت آن
 • عدم نیاز به چرب کردن قالب سقف وافل
 • سبک بودن قالب‌ها
 • حجم بتنی مصرفی خیلی کمتر نسبت به سقف‌های دیگر
 • مقاومت بالا در برابر جمع‌شدگی
 • حذف تمامی تیرهای میانی و کم‌ شدن ارتفاع تمام‌ شده در سازه
 •  

طراحی سقف وافل

طراحی سقف وافل دو طرفه و یک طرفه از مهمترین مراحل اولیه است که می بایست با دقت و مهارت انجام شود. به طور حتم از مهمترین مواردی که باید در طراحی سقف وافل لحاظ کرد، ابعاد قالب وافل است. ابعاد قالب وافل باید با توجه به ضخامت سقف و قالب های موجود در بازار، تعیین گردد. همچنین یک طراحی حرفه ای و بهینه هم باعث سبک سازی سازه و هم صرفه جویی در هزینه های نهایی سازه می شوند. باید به این نکته توجه داشت که طراحی نامناسب علاوه بر اعمال هزینه های اضافه بر کارفرما باعث شده ساختمان ایرادهایی داشته باشد که افراد کمی این مکان را به عنوان محل برای زندگی و یا کار انتخاب نمایند.

طراحی سقف وافل یک طرفه

اساس طراحی سقف وافل یک طرفه با سقف تیرچه یونولیت یکسان است. معمولا برای طراحی این گونه سقف ها از یک سری جداول طراحی استفاده می شود. جز در مواردی که نیاز به مدلسازی و طراحی موردی باشد. جدول طراحی سقف وافل یک طرفه بر اساس دهانه می توان ضخامت، عرض تیرچه و عمق تیرچه و نحوه دقیق میلگرد گذاری را بدست آورد.

طراحی سقف وافل دوطرفه

طراحی سقف وافل دوطرفه به منظور رفع نیاز معماری به دهانه های بلند و یا نیاز سازه ای به بارگذاری های سنگین انجام می شود. علاوه بر این با به کارگیری عملکرد دوطرفه و کاهش وزن مرده، تعداد ستون های مورد نیاز نسبت به روش های دیگر کمتر می شود. 

سقف وافل یک طرفه
فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

  قیمت اجرای سقف وافل

  مراحل و نحوه اجرای سقف وافل

  به‌طورکلی اجرای سقف وافل با اجرای دیگر انواع دال بتنی تفاوت چندانی نداشته و مانند آن‌ها از آرماتور و بتن ساخته می‌شود. 

  • زیر سازی
  • قالب بندی سقف وافل
  • آرماتور بندی
  • بتن ریزی
  • قالب برداری

  قیمت سقف وافل

  برای اینکه بتوانید نسبت به قیمت سقف وافل تصور صحیحی داشته باشید. باید بدانید برای اجرای سقف وافل چه مواد و مصالحی استفاده می‌شود. قالب‌های پلاستیکی شکل از جنس کامپوزیت، بتن، میلگرد و خاموت و سنجاقی و … مواردی هستند که بر روی قیمت سقف وافل اثر گذارند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  مجری سقف وافل

  سقف های وافل به دلیل داشتن مراحل مختلف و حساس، پیمانکاران و مجریان قوی و دقیقی را می طلبد و قطعاً افراد بی تجربه از پس اجرای صحیح این سقف ها سرافراز از میدان ساخت و ساز بیرون نمی آیند. تیرچه ها و قالب های یک طرفه و دو طرفه در سقف های وافل توسط پیمانکاران مجرب و با تجربه و یک تیم نظارتی انجام پذیر است. چراکه اجرای تیرهای آویزدار، قالب گذاری وافل، قالب برداری وافل و قسمت نازک کاری سقف ها باعث شده است تا بسیاری از کارفرمایان و مهندسان به شرکت های مشاوره و اجرا کنندگان سقف های وافل نیازمند باشند. اما به عنوان کارفرما چگونه بهترین مجری سقف وافل را بشناسیم و در پیش بردن پروژه به او اعتماد کنیم.

  سوالات شما

  حداکثر دهانه سقف وافل یک طرفه و دو طرفه کاملا متفاوت است. حداکثر دهانه سقف وافل که به راحتی و با ایمنی بسیار بالا اجرا خواهد شد 16 متر است.

  در یک کلام بگوییم، بهترین مجری سقف وافل کسی هست که بتواند با تجربه ی خود و با به کارگیری مصالح درجه یک و مرغوب و با مقرون به صرفه ترین حالت ممکن، پروژه را به اتمام برساند. پیمانکاران سقف وافل هرکدام هزینه های متفاوتی را برای اجرا در نظر می گیرند و در نهایت هم معلوم نیست پروژه را چگونه پیش می برند. از این رو پیشنهاد ما این است در این زمینه بی گدار به آب نزنید و به شرکتی اعتماد کنید که بتواند تمام این موارد را جامه عمل بپوشاند.

  قطعاً برای همه ی کارفرمایان زمان بندی و اصطلاحاً خوش قولی پیمانکاران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چراکه در این اوضاع نابسامان بسیاری از پیمانکاران دل به کار نمی دهند و امروز و فردا می کنند. اما ما در شرکت فنی و مهندسی زاگرس بنا به دلیل آنکه صفر تا صد طراحی و اجرا و همچنین تولید قالب وافل به دست خودمان است می توانیم در طی یک برنامه و زمانبندی منظم و مشخص سقف های وافل را اجرا می کنیم.