لوگوی کامرانیز

گچ کاری ساختمان

گچ کاری ساختمان در تهران و کرج

فرقی ندارد که ساختمان شما قدیمی یا جدید باشد؛ گچ کاری خدماتی رایج است که گاهی به آن نیاز خواهیم داشت. همه‌ی ساختمان‌ها در مرحله‌ی نازک کاری به خدمات گچ کاری ساختمان نیاز دارند.شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان و انجام گچ کاری ساختمان توسط مجرب ترین گچ کاران تهران با مجموعه کامرانیز تماس حاصل فرمایید.

سنگ کاری ساختمان در تهران و کرج

کاربرد گچ کاری در ساختمان سازی

گچ به دلیل خواصی مانند زودگیر بودن، خاصیت ازدیاد حجم، مقاومت در برابر آتش سوزی، آکوسیتیک بودن، ارزان بودن، خاصیت پلاستیکی گچ، و رنگ پذیری گچ کاربردهای مختلفی در ساختمان سازی دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از اندود ، سفيد كاري ، تميز كاري ، پرداخت ، گچ بري ، ملاتهاي گچي ، آجر ، گچ و ماسه ، عايق حرارتی و صوتی ، ورقه هاي پيش ساخته سقف و كف ديوار،مجسمه سازی.

خدمات ما

خرید بهترین مصالح با بهترین قیمت

اجرای انواع ابزار

تحویل به موقع پروژه
استفاده از بهترین ابزارآلات
کارشناسان حرفه‌ای و با تجربه

بهترین قیمت بازار

فرم تماس زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

  مزایای گچ کاری ساختمان

  • قیمت مناسبی دارند و در دسترس‌اند.
  • هنگام سخت شدن ازدیاد حجم پیدا می‌کنند.
  • در برابر آتش و حرارت مقاوم هستند.
  • نوعی عایق صدا به حساب می‌آیند و اکوستیک هستند.
  • در مقابل نیروهای فشاری و کششی مقاوم هستند.

  انواع گچ های مورد استفاده در ساختمان

  • گچ سفید برای سفید کاری و گچکاری ساختمان به کار برده می شود، به شکل روکار مورد استفاده قرار می گیرد و در مقایسه با گچ های دیگر قیمت کمتری دارد.
  • گچ گیپتون از ترکیب گچ با افزودنی های چسبنده مانند سریشم تولید می شود، به شکل دو لایه روی آجر و سطوح بتنی متخلخل و سطح سیمانی و بلوک سیمانی و بلوک بتنی اجرا می شود.
  • گچ عاج دانه بندی نرم و میکرونیزه دارا می باشد و از این گچ در مجسمه سازی و ساختن قطعه های پیش ساخته گچی و تولید رنگ و لعاب و کشته کشی ساختمان به کار برده می شود.
  • گچ مرمر نوعی گچ بدون آب مولکولی است که با محلول مخلوط می شود و بعد دوباره پخته می شود این نوع گچ در برابر رطوبت مقاومت زیادی دارد.
  • از گچ ساتن برای سفیدکاری لایه‌ی اخری سطح استفاده می شود. برای تهیه کردن این متریال گچ را با مواد افزودنی مانند پرلیت ترکیب کنید.
  • از گچ سیوا روی سطح های مختلف به استفاده می‌شود. گچ سیوا برای زیرسازی بسیار مناسب می‌باشد. بر روی سطح هایی که با گچ سیوا پوشیده شده اند می توانید از رنگ های روغنی و اکریلیکی و pvcوپلیمری ساتن و بلکا به کار برد.
  • گچ رنگی: اگر به پودر گچ معمولی، رنگ دانه‌های طبیعی یا شیمیایی اضافه شود، می‌توان بدون تغییر خواص اولیه آن، انواع گچ را در رنگ‌های مختلف تولید کرد. معمولا از این نوع، در ساخت گچ‌های تحریر، پوشش دیوارها بدون نیاز به رنگ کردن یا نصب کاغذ دیواری و همینطور ساخت مجسمه و وسایل تزئینی استفاده می‌شود.

  عوامل مؤثر بر هزینه گچ‌کاری و گچ‌بری

  از عوامل اصلی تعیین‌کننده هزینه گچ‌کاری می‌توان به وضعیت فعلی سطح، مساحت کار و میزان‌ گچ موردنیاز اشاره کرد.

  به‌طور معمول متخصصان دستمزد گچ‌کاری را برای متراژهای بالای 100متر مربع، بر حسب یک متر اعلام می‌کنند.

  در این صورت، هزینه گچ‌کاری یک متر مربع در مقایسه با اعلام قیمت کلی کمتر خواهد بود.
  همچنین، گاهی نیاز به زیرسازی است که این کار زمان انجام کار و دستمزد متخصصان را بالا می‌برد.

  در محاسبه هزینه گچ‌بری هم علاوه بر دو عامل وضعیت فعلی سطح و متراژ کار، طرح و ابزار انتخابی نیز در تعیین دستمزد مؤثر است.
  گاهی ممکن است گچ‌بری نیاز به ترمیم داشته باشد یا مساحت کار کوچک باشد. در این شرایط متخصصان بعد از بازدید نهایی و بررسی میزان گچ موردنیاز قیمت نهایی را اعلام می‌کنند.
  می‌توان عوامل اصلی مؤثر بر دستمزد را متراژ و نوع طرح گچ‌بری بیان کرد.

  گچ کار ساختمان